Partneři projektu

Hlavní partneři projektu ExportGuru.cz

O nás

Česká ekonomika je dlouhodobě velmi závislá na svém exportu a má v něm velmi silnou tradici. Svět však prochází divokou civilizační proměnou od společnosti industriální ke společnosti informační a dopady této změny se nevyhýbají ani obchodu a exportu zvlášť. 

Informační a komunikační technologie v posledních letech bezprecedentně urychlily a usnadnily export do zahraničí a ten se tak stává čím dál dostupnějším i pro malé a střední podniky. Nikdy nebyla snadnější globální komunikace... Nikdy nebylo snazší získat velmi přesné informace o trzích... Nikdy nebylo snadnější dohledat partnery... A tak by se dalo pokračovat...

Tento portál má za cíl provést začínající i pokročilé exportéry nejdůležitějšími oblastmi expanze na zahraniční trhy, a to s velkým důrazem právě na oblast Digitálního marketingu, která hraje čím dál zásadnější roli. Věříme, že portál napomůže tomu, aby byl export vnímán nikoliv jako aktivita pro vyvolené, ale jako něco, co při troše vůle zvládne každý, kdo je schopný uspět na domácím trhu a má konkurenceschopný produkt.

Nikdy nebylo tak snadné exportovat. Internet proměnil obor pro vyvolené v obor, jemuž se při troše dobré vůle může věnovat každý schopnější podnikatel.

Portál zastřešuje Vysoká škola ekonomická v Praze za podpory společnosti Google Česká republika. Na portálu se dále podílí celá řada zkušených partnerů ze státní i soukromé oblasti exportu jako jsou:

  • CzechTrade - státní podpora exportu
  • Asociace malých a středních podniků
  • Bird&Bird - právo a export
  • Reinoha Consulting - oblast daní a cel
  • Zásilkovna - distribuce
  • uLab
  • ACOMWARE
Copyright © 2016 by Export Guru. All rights reserved. Created by noBrother.