Online video

Online video je velkým fenoménem dnešní doby, který se začal nejvíce rozrůstat až díky kvalitě a rychlosti internetového připojení. Není překvapením, že nejvíce světových dat (tj. dat, která se přesunují mezi servery a kontinenty) připadá právě na streamované video. V některých zemích již zásah (reach) online videa dokáže soupeřit s některými televizními reklamami a možnostmi cílení dokáže online video televizní reklamu nesčetněkrát převýšit.

Instream pre-rolly

Asi nejpoužívanějším formátem, který se těší velké oblibě marketérů, jsou tzv. instream pre-rolly. Jedná se o reklamní spoty (5–30 vteřin), které se zobrazují uživatelům těsně před zahájením jimi vybraného videa. Některé služby nabízí možnost takový spot přeskočit, jiné ne.  

Fenomén YouTuberů

Online video (především na YouTube) také dalo vzniknout bezprecedentnímu množství nových celebrit. Běžní uživatelé si zakládají své vlogy (video-blogy) a spousta z nich již dosahuje popularity tradičních televizních celebrit. 

Autor textu
Jan Poštulka

Export Manager Googlu pro Českou republiku a Slovensko. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, kde se zabýval sociálními důsledky informačních technologií. V digitálním marketingu se pohybuje 15 let. Působil jako Head Digital Strategist skupiny Omnicom Media Group, kde zároveň po 10 let vedl oddělení výkonnostního marketingu. Jeho posláním v Googlu je šířit osvětu o digitálním marketingu mezi exportéry a strategicky je v této oblasti vést při jejich expanzi do světa. 

Copyright © 2016 by Export Guru. All rights reserved. Created by noBrother.