Exportní komunita

Tato sekce se snaží odkázat na ty nejrelevantnější subjekty či média, které mohou pomoci začínajícím i pokročilým exportérům v jejich další expanzi. 

Média

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny nabízejí  ze všech českých deníků největší prostor ekonomickým a byznysovým informacím, finančním trhům, mezinárodnímu obchodu a servisu pro podnikatele. Obsahují rozhovory s předními českými i světovými byznysmeny a analýzy nejdůležitějších ekonomických událostí.

BusinessInfo.cz

Portál BusinessInfo.cz je určen pro začínající podnikatele, pro které je připravena sada informací ve formě průvodců a návodů pro řešení běžných „životních situací“ podnikatele. 

Digitální garáž

Digitální garáž je rozsáhlý vzdělávací program, který se zaměřuje na rozvoj digitálních dovedností. Jeho hlavním pilířem je e-learningová platforma digitalnigaraz.cz, kterou doplňuje série školení a workshopů ve spolupráci s partnery. Online platforma nabízí na jednom místě rychlý vhled do světa internetu a online marketingu ve formě srozumitelných videí. Témata, která online kurz zahrnuje, jsou např. reklama ve vyhledávačích, webová analytika, mobilní marketing, sociální sítě, videoreklamy, obsahové reklamy, e-mail marketing či budování e-shopu včetně úvodu expanze do zahraničí. Každý, kdo úspěšně projde celým kurzem, získá certifikát uznávaný organizací IAB Europe

Publikace o exportu

Autoři z Vysoké školy ekonomické v Praze uveřejnili řadu publikací určených pro exportéry a odbornou veřejnost. Publikace je možné zakoupit v nakladatelstvích Grada Publishing, Management Press či C. H. Beck. Doporučený seznam naleznete zde

Daně a clo

Reinoha Consulting

Nabízí poradenské služby pro subjekty zahraničního obchodu. Zaměřuje se přitom na oblast provádění obchodních operací v zahraničním obchodě, náležitostí smluv v zahraničním obchodě včetně dodacích doložek INCOTERMS 2000, uplatňování nepřímých daní (DPH a SPD) při provádění zahraničního obchodu se zbožím a službami, aplikace celních předpisů při dovozu a vývozu zboží a vykazování statistiky vnitrounijního obchodu (INTRASTAT).

Mezinárodní distribuce

Zásilkovna

Specialisté na lokální a regionální distribuci především pro oblast retail (e-shopy). 

RELIANT s.r.o.

Reliant je česká společnost orientující se primárně na poradenství a vzdělávání v oblasti moderní logistiky. Mezi nejvýznamnější aktivity společnosti však patří i každoroční pořádání nejvýznamnější mezinárodní logistické konference v regionu CEE – SpeedCHAIN. V roce 2016 byla navíc konference rozšířena o národní setkání logistických odborníků na Slovensku s názvem SpeedCHAIN Slovakia. Reliant je také vydavatelem česko­anglického logistického měsíčníku LogisticNEWS  zaměřeného na výrobu, obchod a dodavatelský řetězec. Aktivně se podílí i na rozvoji internetové komunikace s logistickou veřejností ­ v září tohoto roku byl na trh nově uveden evropský logistický portál www.eurologport.eu. Zástupce společnosti Reliant je členem Expertního týmu ministra dopravy ČR a vice presidentem České logistické asociace.

Právní (exportní) poradenství

Bird & Bird

Bird & Bird je mezinárodní advokátní kancelář, poskytující právní služby v inovativních a rozvíjejících se oblastech podnikání, kde klíčovou roli hrají nové technologie a postupy.

Havel, Holásek & Partners

Právní kancelář Havel, Holásek & Partners poskytuje klientům právní služby v plném rozsahu v českém, slovenském, anglickém, německém, francouzském, španělském, italském, ruském, polském či ukrajinském jazyce ve všech standardních právních oblastech souvisejících s jejich podnikatelskou činností.

Digitální (exportní) agentury

ACOMWARE

ACOMWARE je specializovaná konzultační společnost pro e-commerce. Zaměřujeme se především na e-commerce poradenství, exportní strategie, multikanálový marketing a pomoc při vstupu na online trhy, výkonnostní marketing, digitální média a inteligentní e-mailovou komunikaci se zákazníky.

uLab

Agentura uLab je jednou z mála agentur specializujících se výhradně na digitální export. Markéta Kabátová, která agenturu uLab vede, má dlouhodobě zkušenosti s exportem ze společností jako Webnode (kde se starala o kampaně ve 25 jazycích) či Google, kde se specializovala na exportní klienty. Aktuálně je Markéta jediný Google Export Certified Trainer (oficiální školitel Googlu pro oblast exportu) v ČR.

Nevládní organizace

AMSP

Asociace malých a středních podniků svým členům poskytuje především informační servis, cíleně zaměřený na segment malých a středních firem – informuje o novinkách z oblasti bankovních produktů, marketingu, vzdělávání, podpory exportu, statistiky, legislativy apod. 

Státní organizace

CzechTrade

CzechTrade je státní agenturou na podporu exportu podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Cílem agentury je usnadnit firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh a podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí. 

Ministerstvo zahraničních věcí

Ministerstvo zahraničních věcí ČR dlouhodobě poskytuje exportérům mnoho užitečných informací. Na obecné úrovni provozuje ekonomickou diplomacii, vydává Mapu globálních oborových příležitostí a poskytuje aktuální teritoriální informace a další služby.

Klientské centrum pro export

Jednotné kontaktní místo Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CzechTrade pro české podnikatele, kteří chtějí expandovat na zahraniční trhy.

Elon Musk

Pokud jde vše bezchybně - znamená to, že příliš neinovujete.

Elon Musk
Copyright © 2016 by Export Guru. All rights reserved. Created by noBrother.