Case Studies

AVAST – světová špička v oblasti antivirů

AVAST – světová špička v oblasti antivirů

AVAST je jednou z nejziskovějších a nejhodnotnějších českých společností. Kořeny firmy Avast sahají do roku 1988, kdy čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš pokořili „Vienna virus“. Tím začalo jejich tažení za záchranu počítačů (a dnes už i mobilů) po celém světě. Dnes Avast zaměstnává přes 500 profesionálů v hlavním sídle v Praze a dalších kancelářích v Německu, USA a Asii. Má obchodní partnery na všech hlavních trzích a celosvětovou komunitu stovek milionů uživatelů. Mezi klíčové trhy společnosti patří USA, Brazílie, Francie a Rusko. V roce 2016 AVAST koupil další globální antivirovou firmu s českými kořeny AVG, čímž se v mnoha ohledech stal největší antivirovou firmou světa. AVAST používá tzv. obchodní model freemium.

Ve videoprezentaci z „Google Exportního akcelerátoru“ 2015 popisuje Tomáš Janů (eCommerce Manager AVASTu) zkušenosti AVASTu ze vstupu na brazilský trh. 

Fenomén Baťa

Fenomén Baťa

V Česku asi není nikdo, kdo by neslyšel o fenoménu Baťa. Jakkoliv se jedná o ohlédnutí do vzdálené historie a doba, ve které Baťovy závody ohromovaly svět, byly dobou průmyslovou (industriální), v mnoha ohledech bylo Baťovo uvažování natolik pokrokové, že by se z jeho příkladu mohly v mnoha oblastech inspirovat i ty nejpokrokovější firmy z doby dnešní (informační). Ve 21. století sice žijeme v mnohem dynamičtější společnosti a informační technologie propojily svět v daleko větší míře, než si kdo před 100 lety mohl představit, ale Baťův holistický přístup a uvažování nad podnikáním, vzděláváním či rozvojem lidí jsou věci, které v mnoha ohledech zaujmou svou osvíceností a nadčasovostí.

Sergey Brin

Řešení velkých problémů je snazší, než řešení těch banálních.

Sergey Brin
Copyright © 2016 by Export Guru. All rights reserved. Created by noBrother.